לתיאום פגישה וסיור באולם התצוגה לחץ כאן EN תפריט

BLUSH – דירת נופש תל אביבית

תכנון ועיצוב: אבירם – קושמירסקי  צילום: עודד סמדר

דירה יפהפייה הנושקת לקו-הים התל-אביבי, בעיצובם של אושרי אבירם ודנה קושמירסקי על טהרת חומרי הגמר הטבעיים של אבני-טל.
הנבדלות של משרד העיצוב 'אבירם-קושמירסקי' ניכרת באמונתם ב"כנות החומר" ובנאמנותם לעבודה בחומרים טבעיים בלבד.
דנה מתארת: "בעת שקיעתה, צובעת השמש את מלוא הדירה, הנדמית כמסמיקה. זו החוויה והקונספט שעמדו בבסיס תהליך התכנון, העיצוב ובחירת חומרי הגמר.
שמנו דגש על יופיו של הטבע דרך חומר, צבע, צורה ואור". כיאות לסגנון האלגנטי והמהודק שמאפיין את עבודותיהם, נבחרו מספר מצומצם של חומרים, אשר חוזרים על עצמם כל פעם בגרסה, טקסטורה והקשר שונה.

ריצוף החלל נעשה בלוחות פרקט אלון בגוונים מעושנים, בטקסטורת שתי-וערב ייחודית. כנגדו נבחרה אבן הקנדי היפהפיה. אפורה, פראית ומלאת פלחי מאובנים ובועות אוויר. השימוש באבן נעשה במטבח הן במשטחי העבודה והן בחיפוי הקיר. סביב הקמין חוזרת האבן, בפרט קצה מדוקק ויפהפה חובקת את מסגרת הפח השחור.

בחדרי הרחצה נעשה שימוש נרחב והיקפי באבן הקנדי. היתרון באבן הטבעית טמונה ביכולת לעבד אותה ולעצב אותה לשימושים שונים ללא תפרים ומעברים. כך "מתקפל" משטח האבן והופך לכיור ולחיפוי קיר, גולש לריצוף ואפילו מחפה את משורי הבמה בה מושקעת האמבטיה. ניצול וירטואוזי של יכולות החומר הטבעי תוך
שמירה על איפוק וצמצום צבעוני וחומרי.

"עשינו שימוש בחומריות טבעית בטקסטורות טבעיות, בעיבודים שונים או במצבם הגולמי ובמלאכת יד, חלקם במופע עדין ואלגנטי וחלקם במראה הגולמי והגס. שמנו דגש על עיצוב באבן טבעית שהיא עבורנו אחת מהחומרים המרכזיים בהם אנו משתמשים בעיצובינו. המחויבות שלנו לאבן טבעית מביאה אותנו כול פעם לחשוב מחדש על תפקידה בעיצובים שלנו ולאפשרויות חדשות לעיצובה, ממקום של כבוד לחומר ולקולו הייחודי ומתוך רצון לדחוף ולממש את הפוטנציאל שלה
למחוזות חדשים ולביטוי אישי ואחר.

הישירות שיש באבן, היעדר העקביות וההומוגנית בה ועם שונות אינסופית יחד עם חוסר השלמות שלה הם אלה שמושכים אותנו לחומר הזה שהוא כל כך אותנטי עם המרקמים, הצבעוניות, החום והחושניות שלו. אנו נהנים מהתהליך של מעבר משרטוט למציאות, בו כול אובייקט פיזי נעשה בדיאלוג עם מומחים מיומנים ומנוסים העוסקים בעבודת יד שמבינים את מאפייני האבן לצד שימוש בטכניקות מתקדמות.

בפרויקט זה עיצבנו אובייקטים רבים העשויים אבן או משלבים אותה בתוכם, שיתפנו גיאומטריה וחומריות, שילבנו עיבודים בחומר ויצרנו נקודות מפגש מרתקות בין האבן לחומרים אחרים מהטבע – עץ ואבן. התוצאה היא של אסתטיקה טבעית ורעננה המייצרת בחלל הפנימי והחיצוני כאחד חום, רוך וממד תנועתי".

OUR NEWSLETTER

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו חשיפה למניפת חומרים ולוחות השראה היפים והעדכניים ביותר בעולם העיצוב והאדריכלות.