לתיאום פגישה וסיור באולם התצוגה לחץ כאן EN תפריט

Never Ending Wood Floor – פרקט מפירוקים

אוגוסט 11, 2020

גלגולו של פרקט

הוא שרד קרבות, סיפורי גבורה ואהבה, מלחמה ושלום והוא כאן בשביל להישאר – פרקט עץ מפירוקים מביא איתו את ההיסטוריה של אירופה וארצות הברית אל תוך הבית שלכם.

"האחד הגיע מטירה עתיקה בצפון איטליה, פרקט שני שימש את הגונדולות בוונציה, ואחר שרד את מלחמת העולם השניה. יש בהם קסם, עוצמה וכוח מסוים בעצים העתיקים שמגיעים מפירוקים", מספר לנו עם הרבה גאווה וברק בעיניים נציג חברת IMONDI, העוסקת כבר מעל 20 שנה בייצור פרקטים איכותיים מאירופה וארה"ב.

הוא סוחב את ההיסטוריה בין כפיסיו ומגיע ממקמות מעוררי סקרנות, זהו גלגול הנשמות של הפרקט מפירוקים. מדובר למעשה באליטה של הפרקטים. רצפת העץ האהובה, מביאה איתה בגרסת ה"פרקט מפירוקים" גם סיפור מעורר עניין – עצים שמגיעים מבירות אירופה וארצות הברית ופורקו מכנסיות ואחוזות עתיקות, ספינות, אסמים, גגות ואף מחביות יין. כל אלה עמדו במבחן הזמן ושבים לחיים כריצוף בר קיימא.

 

ניתן לזהות מיד את העץ מפירוקים שכן ממש כמו בית עתיק אפשר לראות עליו את נפלאות הזמן. הפרקט עשוי עצים בני עשרות ואף מאות שנים שגדלו ביערות קדומים, אז היה עוד מגוון ביולוגי עשיר, סביבה בוסרית נקייה שאפשרה לחומר הגלם תכונות עוצמתיות, טקסטורות וגוונים עמוקים יותר, שלא ניתן למצוא בעץ המודרני של ימינו. מדובר בעץ ששב מהתקופה המרכזית בהיסטוריה אל זממנו אנו.

קורות העץ שנבחרות לעיבוד מחודש עוברות בדיקה קפדנית של מומחים בתחום העץ והם אלו המעידים על איכות המוצר, החוזק והעמידות שלו לשנים קדימה. היחידות המובחרות ביותר נלקחות בפירוק מדויק וזהיר, כדי לשמר את הצביון הייחודי להן. לאחר הפירוק עוברים העצים אל בתי מלאכה באירופה (קיימים כ-4 כאלה בכל איטליה). שם על ידי אמנים מומחים בעבודת יד, עוברים העצים עיבוד דקדקני על מנת להתאים אותם לייעודם החדש, תוך הקפדה מלאה לשמור עליהם טבעיים ככל הניתן.

"מדובר בעצים עתיקים אפילו מהמאות הקודמות, ספינות עתיקות ששימושו יורדי ים, גגות רעפים שהינם חלק מתבנית הנוף האירופאית, אסמים נטושים שבעברם שימשו חוואים וחקלאים ועוד", מספר לנו נציג IMONDI באירופה.

תהליך מורכב וקפדני זה הופך את העץ מפירוקים ליקר מבין סוגי הפרקטים הקיימים. מדובר בפרקט המגיע בהזמנה אישית בלבד שכן יש להתאים את גודל המשטח לחלל וליצור מראה אחיד אך לא מדויק יתר על המידה. לרוב, מדובר בעץ אלון, המוצע בשלל עיבודים וגוונים. היות והעץ הטבעי רגיש ועדין מאוד לתנאי אקלים ושנים, יש לדעת מראש את ייעודו ואת הסביבה אליו הוא מיועד, כף שיתאים לאקלים הישראלי.

 

מעבר לסיפור ההיסטורי המדהים, הנראות יוצאת הדופן , מדובר גם במוצר ידידותי לסביבה היות והוא מבוסס על שימוש חוזר של פרקט קיים. לא נדרשת כריתת עצים חדשים, אלא שימוש בעץ בן עשרות ומאות שנים שכבר נעשה בו שימוש פונקציונלי בעבר. הבחירה בפרקט מפירוקים הינה נועזת ויוצרת מראה מלא אופי.

תכניסו את ההיסטוריה הביתה – תרגישו אירופה.

 

 

OUR NEWSLETTER

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו חשיפה למניפת חומרים ולוחות השראה היפים והעדכניים ביותר בעולם העיצוב והאדריכלות.