לתיאום פגישה וסיור באולם התצוגה לחץ כאן EN תפריט

ספארי פרסקות

מרץ 18, 2021

בעבודת יד מדויקת ובעוד זיכרונות צבעי החמרה מרצדים במוחו הקודח יצר המעצב Giuliano Ravazzini   קולקציית פרסקות פראית ומדויקת – אוסף טפטים המשחזר יופי עתיק על ידי הפיכתו לחומר נצחי בניחוח אפריקאי.

קולקציית הטפטים הקרויה ART-AI היא פרויקט שהגה המעצב  Giuliano Ravazzini, אליהם הוא יוצק את הזיכרונות ממסעותיו הרבים ליבשת אפריקה. הטפטים משחזרים את העבודות שיצר המעצב. אותן יצירות ייחודיות אמיתיות  עשויות עיבוד ידני של חומר פשוט מאוד – הנייר.

ART-AI הוא פרויקט דינמי המתפתח ונוצר כל הזמן, במטרה ליצור גשר עוצמתי ובלתי שביר בין איטליה לאפריקה.

השם ART-AI מבטא את הרצון למצוא נקודת חיבור בין שתי יבשות – שיחזור של טכניקות דקורטיביות עתיקות שהועברו לאורך זמן, על פני דורות של שבטים. ולמעשה הרעיון הבסיסי שעליו מבוסס המחקר האמנותי העומד מאחורי הפרויקט, הוא הענקת חיים חדשים ומראה עכשווי לקישוטים אלה על ידי שילובם עם הטעם המודרני של עיצוב פנים אירופי ומהודק.

המפגש שבין שתי התרבויות שהם כה שונות בתכלית מוליד הפקה אמנותית מרהיבה. כל אחת מהיצירות מסתורית ולמעשה מעין חידה המסיתה את הדמיון לגלות את הסיפור המסתתר מאחורי הצורות והאלמנטים החזקים המופיעים בה.

"כשאני יוצר את הניירות שלי ומנסה לשחזר את מה שראיתי באפריקה, אני מבין שהחלק היפה ביותר הוא לנסות ולעצור את הדמעות, אלה שעולות בו כתוצאה משצף הרגשות. אם אני מאפשר לעצמי להיכנס לרגשות עמוקה, הרעננות הזו הולכת לאיבוד. יש פה איזון עדין מאוד, אך דווקא שם בנקודת המפגש של הרגשני והמאופק, נוצר הניצוץ שהוליד את הפרויקט". משתף המעצב Giuliano Ravazzini.

המחקר האמנותי של הפרויקט משלב טכניקות, צבעים וצורות עתיקים יחד, ובעזרת רמת אומנות גבוהה על ידי עיבוד ידני של חומר פשוט לכאורה, נוצרת אסתטיקה מדויקת. היצירה נעשית ללא הכלים בהם משתמש אמן בדרך כלל, ובמקום זאת נעשה שימוש בחומרים שאין בהם שימוש ונזרקים. טכניקה הביצועית הופכת חומרי פסולת, נייר, צמחים וצבעים לקומפוזיציות דקורטיביות הרמוניות, כמו גם לאובייקטים יומיומיים. שילוב האלמנטים יוצר מגוון תרבותי ואילו תהליך העיבוד יוצר את האסתטיקה של העולם העכשווי ויחד יוצרים עולם דימויים קסום.  קסם היוצר קולקציית פרסקות (טפטים) פשוטה אך מלאה בניחוח וטעם שבטי אפריקאי שלא ניתן להישאר אדיש למראהו יוצא הדופן.

 

 

 

OUR NEWSLETTER

הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו חשיפה למניפת חומרים ולוחות השראה היפים והעדכניים ביותר בעולם העיצוב והאדריכלות.